Ekmek, yoğurt, biraz gaz yağı, soğan, bomba

bomba

bitkiler, hayvanlar kadir kıymet bilirken insanların orospu çocuğu gibi davranması beni çıldırtıyor. her şeye tahammülüm var, terbiyesizliğe, küfüre, hakarete. ama işgüzarlığa tahammülüm yok. cahillik sorun değil, ama cahillikten doğan aptallık var ki beni delirtiyor.

ulan evimin balkonunda begonya yetiştiriyorum, bak begonya. bitki lan. düşün senden ne kadar geri kalmış bir organizma. ama bu canlıya su veriyorum açıyor. ama sen en gelişmiş varlık, insansın 46 kromozomun var ve kadir kıymet bilmiyorsun. menfaatinin doğrultusunda karakterine şekil veriyorsun ve tam bir yavşak oluyorsun.

korktuğun, ileride senin için tehlike yaratabileceğine inandığın her şeyi asimile etmeye çalışıyorsun. sivrisineği bile. çok kıymetli ya senin kanın, canın.

şimdi ben senin aptallığını eleştirirken aptal gözüküyorum. seni salak sikin aptal tohumu seni. çünkü bir şeyi eleştirirken ister istemez ona dokunur, onu eline bulaştırırsın. benim elime de senin gibi bir gereksiz bulaşıyor.çamur gibi çirkef gibi bir şeysin. evet sen, otobüste akbili biten adama yardım etmemek için gıkını çıkarmayan, kavga gördüğünde ayırmak yerine yolunu değiştiren sen.

her bok hakkında ahkam kesiliyor. her şey hakkında fikriniz var sanıyorsunuz. çünkü internet var televizyon var elinizin altında. herkes kendini aristokrat sanıyor, herkesin genel kültür şelale, herkes psikolog olmuş tavsiye veriyor ilaç öneriyor telkin ediyor maşallah.

bu nedir lan. hayır gerçekten ne?

-ay canım berkecan çok iyi gitar çalıyor,yazı yazıyor, top oynuyor filan fişman.

işte hatanız bu amk. bir eseri büyütürsünüz pohpohlarsınız anlarım, ama o eseri meydana getirene tapmak nedir. bu yaptığınız birey kültü. o adam bilmem neyi iyi yapıyor diye ağzınıza bile sıçtırtırsınız. o kadar iğrendim ki, konuşurken suratınıza bile bakmıyorum. öğüresim geliyor. noldu lan? samimiyeti kim sikti de sizlere kalmadı?

her neyse daha fazla sizi anlatmaya midem el vermiyor. ben bakkala gidiyorum.

-Ne yana böyle kimliksiz?

+Alışverişe Şükriye abla

-Ne alacaksın bakkaldan bakayım ?

+Ekmek, yoğurt, biraz gaz yağı, soğan, bomba.

murat demirci

Bir cevap yazın