eblek hardcore #21

“cinnet geçirenlere adam öldürmede yardım” sloganı ile yola çıkan eblek hardcore bu sayısında da fast! bu sayısında da easy! punk olmak isteyenlere çengelli iğne hediye eden bu sayı pop art hardcore fanzine diye kendini adlandırmış oldukça da doğru konuşmuş. pop art kolaj tasarımın en güzide örneklerin olmuş. ne demişler;

dergiyi ilk kez okuyacak olanlar lütfen ilk olarak 21. ve 22. sayfalardaki yazıları okusunlar. dergiyi ezzelden beri okuyanlar – gerçi meraktan onlarda aynı yazıları okuyacaklar, bir nevi ne yazmış acaba merakıyla-da paşa gönül misali istedikleri yerden başlayabilirler.

eblek hardcore – aperiyodik – kodu mu oturtan cinsinden – fanzine (diye yazılır fanzin diyemde telafuz edilir)

muhteviyat:
– hardcore topten
– eblek hardcore new
– ne diyorlar
– bilmece
– terror is eblek hardcore
– onur-simit ilişkisi
– super yazısıyla carlos almodevar
– 2be5Z dansı
– grup kızılırmak
– tampon – suikast – regorge gitanes bar konser kritiği
– ebleh hardcore
– emecan tulüş iftiharla sunar – pop yazıları serisi
– eblek hardcore faşolarla mücadeleyi öğretiyor
– eblek hardcore iftiharla sunuyor
– bir şeyler

2Be5z dansı

beze dansı metal kafaların gerizekalı maço danslarına alternatif olarak çıkmış ve ilk olarak 2/5BZ grubunun şarkılarında Eblek HC militanları tarafından yapılmıştır. (ismini de zaten bz’nin okunuşundan almaktadır.) beze dansı genelde 2-3 kişi ile yapılan, müzikle pek alakası olmayan bir anti-danstır. dans olmayacak her hareket, figür beze dansı olabilir. fakat yine de beze dansının bazı özellikleri vardır. öncelikle kesinlikle şiddet yoktur. hareketler belli bir kompozisyon içindedir ve dansı (!) yapanlar aynı ya da o hareketi tamamlayacak hareketleri yaparlar. beze dansı aslında içeriğini 77 punkından alır. figürler yine onda olduğu gibi hayali bir topa kafa vurma, sıçrama, kör adam taklidi, ayağın bir yere saplanması gibi… hızlı, tempolu şarkılarda genelde sıçrama, zıplama, hayali bir kaykayla olie en çok yapılan hareketlerdendir. yavaş tempolu şarkılar ise beze dansı açısından tam bir şenliktir! bu sıralarda insanların size karşı sinir katsayıları ya da gülüşleri gittikçe yükselir. sizi izleyenler fiziki olmasa bile görsel olarak epey rahatsız olurlar. robot şeklinde yürümek, pekmen oynamak, ışıktan korkmak, hayali bir bıçakla cinnet geçirmek, hayali bir uzi ile insanları taramak… tipik beze figürlerindendir. yorulduğunuz zaman, hayali bir joy stick’le salak salak dans edenleri (beze dansı dışında tüm danslar salakçadır – süleyman demirel) “oynatabilrisiniz” haydi hemen şimdi kendi beze dansınızı yaratın!

eblek hardcore
21
1995
a5 – 20 sayfa
fast! easy!

Comments

tektasakaldimyine dedi ki:

ben bunu izmirde bulamam de mi?!

rus dedi ki:

96 yılında alsancakta vardi

Bir cevap yazın