dünya türk olsun (dto)

… Bu dönemde Afrika içlerinde kurulan Türkiye vilayetinin idari merkezinin Hartum şehri olduğunu, civarındaki yerli kabileleri yönetmek üzere de 12 teşkilat kurulduğunu belirten Yurtsever, “Osmanlı yönetimi Afrika içlerinde Türkiye vilayetini kurarken amacı; batılı Hristiyan misyonerler vasıtasıyla burada Hristiyanlığın yayılmasını önlemek, İslamiyeti yaymak, Osmanlı/Türk kültürünü, kimliğini sevdirmek, zenci esir ticaretini önlemekti. İşte bu dönemde Türkiye vilayetinin etki sahası içinde kalan Luo kabilesi şefleri İslamiyeti kabul ettiler. Bunlar içinde 1870-1975 yılları arasında yaşayan ABD Başkanı Barack Obama’nın dedesi Hüseyin Onyango da vardır. Bahsi geçen kabile reisi inanç ve kültürel olarak Türkiye vilayetine bağlı, aynı kimliği benimseyen insandır. Barack Obama’nın dedesi Hüseyin Onyango, İslam inanç ve kültürünü, ‘Türk kimliğini’ torununa tarihi miras olarak bırakmıştır” dedi …

neden herkes türk olmak zorunda?

Comments

flagg dedi ki:

yok bu bizim uzun zamandır ilgilendiğimiz bir konu. yılda ortalama 10 haber çıkar, kızılderililer türkmüş, eskimolar türkmüş, x türkmüş, y türkmüş tarzı.

bir dönem de duvarlarda görmek mümkündü “dto” yazılarını.

nostalghia yapalım dedik :)

bokçu dedi ki:

lan olum niye dalga geçiyosunuz.. yazıda herkes türk olsun falan gibi bişey yok gibi geliyo bana.. tekrarda okudum halbuki.

yorumcu dedi ki:

türkler dünya olsun bence.

verlaine dedi ki:

:D

bokçu dedi ki:

neden böyle bişey sordun

Bir cevap yazın