Menü Kapat

do the right thing – 1989

sana sağ el ve sol elin hikayesini anlatayım. iyi ve kötünün hikayesi. nefret: kabil bu eliyle kardeşini öldürdü. aşk: bu beş parmak, doğrudan insanın kalbine gidiyor. sağ el: aşkın eli. hayatın hikayesi bu: statik. bir el sürekli diğeriyle kavga içinde ve sol el her zaman daha fazla kıç tekmeliyor. demek istediğim, görünen o ki, sağ el, aşk, bitmiş. ama dur bir dakika, bas stop’a, sağ el geri geliyor. evet, sol eli ipe yapıştırmayı başırdı, şimdi, evet evet. ooh, yıkıcı bir sağ el ve nefret yara aldı, yere yıkıldı. nefretin solu aşk tarafından navakt edildi.

içinde bulunduğumuz leş sıcak dönemini en iyi hangi film yansıtır derseniz listenin ilk sırasında “do the right thing” koyarız. üstüne bir de ırkçılığın ve faşizmin doruk yaptığı günümüze bundan uygun film yok aslında da diyebiliriz. adını malcolm x’in “you’ve got to do the right thing” diye bir cümlesinden alıyor filmimiz.  ırkçılığın huzur içinde yaşayan bir mahallede bile oldukça hızlı ve sert bir biçimde yayılabileceğini inanılmaz keyifli ve eğlenceli bir biçimde anlatıyor. bunu spike lee’den başkası yapabilir mi emin değilim.

şimdi sizi müzikleri ve kıyafetleriyle sizi 90’ların başına alalım. izlemeyi ihmal edenlerin, izledikten sonra çok pişman olduğunu biliyoruz. iyi seyirler.

do the right thing . imdb

do the right thing . download torrrent

Mister Senor Love Daddy: WE LOVE ROLL CALL, Y’ALL! Boogie Down Productions, Rob Base, Dana Dane, Marley Marl, Olatunji, Chuck D, Ray Charles, EPMD, EU, Alberta Hunter, Run-D.M.C., Stetsasonic, Sugar Bear, John Coltrane, Big Daddy Kane, Salt-n-Pepa, Luther Vandross, McCoy Tyner, Biz Markie, New Edition, Otis Redding, Anita Baker, Thelonious Monk, Marcus Miller, Branford Marsalis, James Brown, Wayne Shorter, Tracy Chapman, Miles Davis, Force MDs, Oliver Nelson, Fred Wesley, Maceo, Janet Jackson, Louis Armstrong, Duke Ellington, Jimmy Jam, Terry Lewis, George Clinton, Count Basie, Mtume, Stevie Wonder, Bobby McFerrin, Dexter Gordon, Sam Cooke, Parliament-Funkadelic, Al Jarreau, Teddy Pendergrass, Joe Williams, Wynton Marsalis, Phyllis Hyman, Sade, Sarah Vaughn, Roland Kirk, Keith Sweat, Kool Moe Dee, Prince, Ella Fitzgerald, Dianne Reeves, Aretha Franklin, Bob Marley, Bessie Smith, Whitney Houston, Dionne Warwick, Steel Pulse, Little Richard, Mahalia Jackson, Jackie Wilson, Cannonball AND Nat Adderley, Quincy Jones Marvin Gaye, Charles Mingus AND Marion Williams. We wanna thank you all for makin’ our lives just a little brighter here on We Love Radio!

 

etilen sosyete . 2003 - 2018 . eskişehir

copyleft. hiçbir hakkı saklı değildir.

paylaşım