#direngeziparkı

diren gezi parkı

çok fazla bilgi kirliliği var. boyalı basının yansıtamadıklarını yansıtıp ve sayfayı güncel tutup doğru kaynaklardan bilgi paylaşıyor olacağız.

Beyoğlu ve etrafında oturan insanlar WI-FI şifrelerini kaldırınız.

 

Meşru Eyleminizdeki Haklarınızı Bilin!

 taksim gezi parkı eyleminiz, anayasal bir haktır!
anayasa madde 34: herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.taksim gezi parkı eyleminiz, anayasal bir ödevdir!
anayasa madde 56: çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir.taksim’deki mahkeme kararı olmadan gerçekleştirilen yıkım, hukuk dışıdır. kanunsuz emri yerine getiren kolluk güçleri sorumluluktan kurtulamazlar.
anayasa madde 137: konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.taksim gezi parkındaki orantısız polis şiddetinden dolayı maddi-manevi zarar görmeniz durumunda devlete ve kask numarasını tespit ettiğiniz polis’e karşı idare mahkemesinde dava açabiliriniz. en kısa sürede sağlık raporu almayı, tutanak tutmayı ve cumhuriyet savcılıklarına dilekçe vermeyi unutmayın.
anayasa madde 40: kişinin, resmî görevliler tarafından vâki haksız işlemler sonucu uğradığı zarar da, kanuna göre, devletçe tazmin edilir. devletin sorumlu olan ilgili görevliye rücu hakkı saklıdır.

Hukuki destek: 0507 222 72 88
Astım ilacı: 0533 655 53 85
Tıp öğrencileri: 0530 923 51 20
Doktor: 0505 894 90 54
Gaz maskesi: 0212 244 43 44

Biber Gazından Korunmak İçin

biber gazından korunmak

 

Bir cevap yazın