din bilim ve darwin

Dün siyaset meydanında İlahiyatçı prof abdülaziz bayındır ve jeoloji profesörü celal şengör bunları tartıştı. bir kısmını canlı izledim. Sanırım yıldız teknikteydi yayın. Neyse gelen sorular beni bi hayli güldürdü. Sonradan gülemeyecek kadar dumur olduğum şeyler geldi. Şimdiden uyarayım gençlerden birisi celal şengöz’e ” şimdi sizin atanız maymun mu ? benimki değil” dediğinde alkış kıyamet kopuyordu salonda. Ben delirdim buyurun siz de delirim.
buradan

Comments

flagg dedi ki:

alpi senin yazını konu ile ilgili başlık bulunduğu için yayınlamadım

alpi dedi ki:

Evrimle yüzleşmeye cesareti olanlar için geliyor:

http://alperr.blogsome.com/2009/03/19/evrime-dair/

ny.batteri dedi ki:

evrimi anlamak hayatı anlamaktır. evrimi anlamayan adamdan da bi sik olmaz. 2009 yılında ne teknolojinin gelişimini ne sosyolojiyi ne genetiği ne ideolojileri evrim düşüncesi olmadan sağlam temeller üzerine oturtamayız. evrimi anlamadan, tanrının insanı kendi suretinden yarattığını ve bütün evrenin (diğer canlılar dahil) insana hizmet için yaratıldığını düşünürsen egosu götünden akan beyinsiz bir organizma olmaktan ileri gidemezsin. yaşadığım ülkenin büyük çoğunluğunun da bu kafada olması beni ziyadesiyle huzursuz ediyor.

marygreen dedi ki:

izledim tabiki.maymundan gelmedik biz ayrıca düzelteyim.orangutandan geldik.inanmazsan bi orangutanı traş et bak.aynı insan.

survivor dedi ki:

yok moruk izleseydin keşke uzun zamandır böyle karmaşık duygu yaşamadım. hep tekti üzüldüm, sevindim, ya da güldüm. ama hepsi bir aradaydı. mükemmel bir eserdi.

biz maymundan geldiysek maymun neden hala maymun bu arada?

marygreen dedi ki:

maymundan geldiysek üzülmeyelim bence de onuda allah yarattı.

cerevs dedi ki:

evrimi savunan amca şöyle dedi: “Karl Marx’ın bi lafı var filozoflar şimdiye kadar dünyayı yorumlamakla yetindiler oysa aslolan değiştirmektir diye, ulan size mi kaldı değiştirmek” ben orda koptum kapattım.

Bir cevap yazın