din bilim ve darwin

Dün siyaset meydanında İlahiyatçı prof abdülaziz bayındır ve jeoloji profesörü celal şengör bunları tartıştı. bir kısmını canlı izledim. Sanırım yıldız teknikteydi yayın. Neyse gelen sorular beni bi hayli güldürdü. Sonradan gülemeyecek kadar dumur olduğum şeyler geldi. Şimdiden uyarayım gençlerden birisi celal şengöz’e ” şimdi sizin atanız maymun mu ? benimki değil” dediğinde alkış kıyamet kopuyordu salonda. Ben delirdim buyurun siz de delirim.
buradan

7 replies on “ din bilim ve darwin ”
  1. evrimi anlamak hayatı anlamaktır. evrimi anlamayan adamdan da bi sik olmaz. 2009 yılında ne teknolojinin gelişimini ne sosyolojiyi ne genetiği ne ideolojileri evrim düşüncesi olmadan sağlam temeller üzerine oturtamayız. evrimi anlamadan, tanrının insanı kendi suretinden yarattığını ve bütün evrenin (diğer canlılar dahil) insana hizmet için yaratıldığını düşünürsen egosu götünden akan beyinsiz bir organizma olmaktan ileri gidemezsin. yaşadığım ülkenin büyük çoğunluğunun da bu kafada olması beni ziyadesiyle huzursuz ediyor.

  2. izledim tabiki.maymundan gelmedik biz ayrıca düzelteyim.orangutandan geldik.inanmazsan bi orangutanı traş et bak.aynı insan.

  3. yok moruk izleseydin keşke uzun zamandır böyle karmaşık duygu yaşamadım. hep tekti üzüldüm, sevindim, ya da güldüm. ama hepsi bir aradaydı. mükemmel bir eserdi.

    biz maymundan geldiysek maymun neden hala maymun bu arada?

  4. evrimi savunan amca şöyle dedi: “Karl Marx’ın bi lafı var filozoflar şimdiye kadar dünyayı yorumlamakla yetindiler oysa aslolan değiştirmektir diye, ulan size mi kaldı değiştirmek” ben orda koptum kapattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir