davos’da gider yapmak

erdoğan davos zirvesinde az süre aldığı gerekçesiyle hem peres’e hem de moderatore gider yapmış. emine erdoğan’da ağlayaraktan güzel konuştu ama konuşmasına izin vermediler demiş. bir devlet adamının sokaktaki adamdan ne farkı kaldı şimdi?

ayrıyetten seçim öncesi yine baya bir oyu garantiye aldı kendisi. madem bu kadar tepkilisin kessene israil ile tüm ilişkileri sayın başbakan demezler mi bu ülkede. demezler.

3 replies on “ davos’da gider yapmak ”
 1. baya bir yanlış anlaşılmışım, günde 9 saat kod yazdıktan sonra cümleleri bir araya getirmek zorlaşıyor, siz de haklısınız :)

  demek istediğim, ben de orda olsam o tepkiyi yapardım ama sen başbakan olarak madem bu kadar tepkilisin neden kes(e)miyorsun bütün ilişkilerini israille idi.

  farklı düşünmüyoruz.

 2. politik görüşün nedir bilmiyorum flagg..hatta seninle ilgili hiçbirşey bilmiyorum denilebilir…o yüzden direk olarak eleştiri odaklı olmadığımı bilmeni isterim.

  şimdi

  İvan İlyiç’in Ölümü’ü uzunöyküsünde Tolstoy yaşam ve ölümle ilgili çok güzel çıkarımlar yapar..okuyan bilir..herneyse…

  Başbakan insandır ve insanlar makine değildir.Makineler duygusuzdur ve makineler insan değildir,doğal olarak insanların duyguları vardır ama makinelerin yoktur.

  Bu ülkede neye ihtiyaç var?

  ‘İşime gelen demokrasi’?

  ”işime gelen hümanizm?”

  ‘işime gelen şu,işime gelen bu…?’

  ?
  Demokrasiyi eğip büken,insan haklarını ‘benim insanlarımın hakları’ olarak gören vs. kararalıcılarla,sıradan insanlar…

  Haklısın..ulan kessene askeri antlaşmaların ipini…ama bu adam hertürlü riski göze alarak askeri antlaşmaları kesmekten daha cesurca birşey yapmıştır…daha derin birşey…kalbe dayalı,battı balık modeli…

  Yahudi köktendinciler yani ferisiler İsa’yı faka bastırmak ve onu romalı yetkilelere tutuklatmak için isanın yanına gelerek şöyle derler,”ey isa..bu puperest romaya vergi vermek konsunda ne düşünüyorsun? bu günah değil mi?” İsa ellerindeki parayı alıp sorar,”bu paranın üstünde kimin resmi var?..”Sezar’ın..” derler….İsa’da ‘o zaman tanrıdan olanı tanrıya,sezardan olanı sezara verin!” der..sezarın hakkı sezara yani…

  o çok modern,çocuklarımıza ingilizce öğretmek için programlar hazırlayan bibisi nedense yayınlamadı filistine destek reklamını..ne kadar modernler..ne kadar hümanistler..aman allahım…ne güzel ne hoş

  Zira Tayyibe kız ama Erdoğan’ın hakkını yeme…Recep konusunu açmıyorum bile…yoksa s..mişim politikasını,devlet adamını,akpsini,başbakanını…ben gözleri fosfor bombasıyla yanmış bebeği gördüm..gerisi hikaye

 3. abi baya baktım haberlere.. kanallar muhteşem.. heleki doğanın kanalları uçuyo. cnntürktekilerin yorumları seninki minvalde. çıkıpta utanmadan yaptığı katliamı ballandıra ballandıra anlatan bi adama diplomatik cevap versen nolur vermesen nolur. bide sokaktaki adamın nesi var valla bence en kallavi çıkışı yaptı. pereste arayıp özür dilemiş.. totoş arapların yerine gene bizimki konuştuğundan halkı hastası oluyo zaten tayyibe. onur öymen toplantı biter bitmez boku atmış zaten. sıvamaya gerek yok bence.. flagg abi nası eleştiriyosun böyle bişeyi amk anlamıyom. yok abi dünyada bu adama gider yapabilecek, hemde yüzüne. kendi ülkesinden sallamaya benzemez.. büyükelçi çağırmaktan 40 kat daha taşşaklı bi olay..
  süpper tayyipçi oldum.. bu kasımpaşa ağzıyla biz saf yığınları kandırıyo ama napalım.. zaten bi çıkışına bi kömürüne vurgunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir