Dave Pollot. Kendisinin ismini duymasanız bile bir şekilde çalışmalarını görmüş olma olasılığınız yüksek. Zira fazlasıyla popüler olmuş biz paylaşana kadar.

Natürmort ve geleneksel çizimlerin üzerine günümüz parçalarını / sembollerini yerleştiriyor. Sonuç ise paylaştığımız bir kaç örnek üzerinden görebileceğiniz gibi yeterince ironik ve çarpıcı. Zira geçtiğimiz yıllardan insanların önceliklerinin, alışklanlıklarının ve çok uluslu şirketlerin hayatımızı nasıl etkisi altına aldığının yüzümüzü vurulmuş hali. İlk verdiğiniz tepki muhtemelen gülümsemek olsa da bir süre sonra düşündürmesi de yeterince başarılı olduğunun kanıtı.

Biraz enteresan bir hikayesi de var arkadaşın, kendisi yazılımcı imiş. mesai dışı bu çalışmalara odaklanmış. oyunlar hayatında büyük bir yer kapladığı için genelde onlar resimlerine konu olmuş. Takip ettikleri yöntem ise kanımca oldukça verimli, çin’deki fabrikalarda üretilen reprodiksiyon eserleri özenle seçip üzerinde kendi eklemelerini yapıyor, pazarlama ve satış işini de eşine bırakıyor. Bütün bunlar ise eşiyle gördükleri ve uzun zamandır satılmayan tablolara üzerine yaptıkları geyik sonrası ortaya çıkmış – belki üzerine eğlenceli bir şey eklenseydi insanlar satın alırdı.

Ne olursa olsun incelemenizde ve takip etmenizde fayda var. Zira yeterince ilham verici.

Dave Pollot

Bir cevap yazın