dall-e

ülke insanlarının büyük kısmı saçma sapan gündemler ve siyasetçiler peşinde vakit kaybetmeye devam ederken, dünyanın çeşitli bölgelerinde yapay zeka üzerine enteresan çalışmalar yapılmaya devam ediyor. bunlardan biri de DALL-E adı verilen yeni eğitilmiş bir sinir ağı – siz bir metin sağlıyorsunuz ve sonuç olarak kendisi bir imaj yaratıyor.

pek tabii açıklama çok bir şey ifade etmiyor ama yazının görselinde kullandığımız imajların “avokado şeklindeki bir koltuk” talebi üzerine yapay zeka tarafından saniyeler içerisinde üretildiği gerçeği mevcut.

ayrıntılar, diğer örnekler ve detaylar için ilgili sayfaya uzanabilir, bu teknolojinin yakın zamanda neleri düşünebileceğini hayal edebilir ve bir parçası olmaya çalışabilir ya da regl tartışmasına katılabilirsiniz.

DALL·E: Creating Images from Text (openai.com)

Comments

Mehmet ERKEN dedi ki:

Merhabalar
Düzenli olarak siteyi takip ediyorum. Akış düzeninde bir değişikliğe gidilmiş. Yeni akışın sade oluşu güzel olmuş.
Başlığın altında içeriğin az bir kısmının olduğu ve devam et seçeneği olan eski format bence daha iyiydi. Çünkü ilgi çekmeyen başlığı okumadan bir sonrakine daha rahat geçiş yapılıyordu. Şimdi ise ilgi çekmeyen başlık olsa bile bir sonrakine geçmek için sayfayı aşağı sürüklemek gerekiyor ve bazen diğer başlık kaçırılmış oluyor.
Umarım düşüncelerimi aktarabilmişimdir.
Kolay gelsinn :)

Bir cevap yazın