celalettin cerrahi müdahele

karakolda ve metris cezaevinde gördüğü işkenceler sonucu ölen engin çeber için tbmm insan haklarını inceleme alt komisyonu bir soruşturma başlatmıştı.engin çeberin çekilen güvenlik kameraları görüntülerine de dayanarak işkence gördüğü tespit edildi. Mehmet ali şahin de çeber ailesinden özür dilemişti. 19 görevli işinden uzaklaştırıldı, 6 infaz koruma memuru tutuklandı. İstanbul emniyet müdürü celalettin cerrah da komisyona ifade verdi. Dedi ki ;

“Kol kıvırma, göz morartma işkence değildir. Devletin polisinden halk korkmazsa görev yapamaz hale geliriz. 2007’de 2 bin polis dövüldü. Basın polisi sindirmek için bu iddiaları gündeme getiriyor. Polis bir fiske vurunca işkence oluyor. Bu durumdan dolayı cezaevlerinde yatan bir çok polis var. İşkenceye karşıyız ama polisin de hakkını aramak zorundayız, birisinin yüzü çizildi, gözü morardı diye işkence yapıldı diyemeyiz.”

Geçmişte lübnana asker göndermeyeceğiz, israilin askeri olmayacağız gibi eylemleri çevik kuvvetlerle coplarla dağıtmış ardından yaptığı açıklamalarda” halkımız güzel tepki gösterdi” demişti hatırladığım.

Kendilerinin işkence tanımını çok merak ediyorum. Birde polisin görevinin ne olduğunu? Halkın polisten neden korkması gerektiğini? vs vs…

Comments

bokçu dedi ki:

bi ara mevzuatmı ne çıkmıştı.
“eğer bacağına sıkmak yetiyorsa kafadan vurup öldürmeyin.”
diyordu.
o da iyiydi.

marygreen dedi ki:

polisle halk arasındaki ilişki stalinle tavuğu arasındaki ilişkiden farksız bence.

zattirizatzat dedi ki:

Ben hiç hatırlamıyorum ama bir yerden duymuştum. Vali muammerin ve emniyet müdür cerrah’ın bu sene içinde görevlerinden alınacakları. cerrah’ın da eskişehir emniyet müdürlüğünü ” sürüleceğini” duymuştum bir yerden. İstanbul için sevinsem mi eskişehir için üzülsem mi anlamadım.

Bir cevap yazın