bir yaratığın akıl almaz ahlaksız maceraları – vol 1

L.

Girit Adası’nın egemeni Kral Minos’un eşi Pasifae’nin bir boğayla ilişkisi olmuş. Bu ilişkiden, yarısı boğa, yarısı insan olan Minotaurus dünyaya gelmiş.
Kral, bu utancını gizlemek için saray mimarını çağırarak buna bir çözüm bulmasını, bu yaratığı içinden bir daha çıkamayacağı bir yere kapatmasını, yine bu yaratığa yaklaşacak olanın da yine aynı biçimde kaybolacağı bir yer yapmasını istemiş.

Ve saray mimarı Daidalos, insanın kaygılarından kaynaklanan karmaşıklığı taştan, topraktan işleyerek yeryüzündeki ilk labirenti yapmış.

Benim sende kaybolma nedenim budur.

küçük iskender ya da derman iskender över sevin ya da sevmeyin, nefret edin ya da etmeyin enteresan bir adam. tapanları olduğu kadar nefret edenleri de olması aslında bazı şeyleri doğru şeyleri doğru yaptığının da göstergesi. 30 yıldır şiir yazan, arkasında onlarca kitap fanzin bırakan bir adamın da 30 yıl sonunda bıraktığı ürün yılların birikiminin göstergesi. anlattığını anlayabilmek için kanımca geçmişte neler yapmaya çalıştığını bilmeniz gerek.

bir yaratığın akıl almaz ahlaksız maceraları da aslında bilenlerin bildiği ve nefret edenlerin etmeye devam edeceği bir kitap. şahsen kendisinin anlattıkları çok fazla ilgilimi çekmese de getirdiği farklı bakış açısı bile kanımca yeterli.

bilenler zaten okuyacaktır, bilmeyenler de en azından deneyebilir.

bir yaratığın akıl almaz ahlaksız maceraları – vol 1
küçük İskender
Sel Yayıncılık
2015, 181 sayfa
ISBN: 978-975-570-723-5

Bir cevap yazın