HAK ve Hakikat Partisi (HHP) Genel Başkanı Dursun Güneş, Erzurum İl Teşkilatı’nın açılış töreninde iktidara gelmeleri halinde tekke ve zaviyeleri yeniden açacaklarını söyledi. Başında yeşil takkesiyle konuşma yapan Güneş, “Adaletin kılıcını masaya koyacağız. Keseceğiz, asacağız. Kesmeye, asmaya geliyoruz. Devlete kurşun sıkanı asacağız, devletin kasasına elini uzatanın elini keseceğiz” dedi.

Geçen Temmuz ayında kurulan HHP, Anadolu’daki teşkilatlanmasına Erzurum’da başladı. Gürcükapı semtindeki parti binasının açılış törenine Genel Başkan Dursun Güneş katıldı. Açılış töreni sırasında parti binası önünde kurban kesilirken, bastonunu kurbanlık hayvanın üzerine dokunduran Güneş, Allah’ın ‘Fatih Sultan Mehmet’in ruhunu yeniden görevlendirdiğini’ iddia etti. Konuşması partililer tarafından sık sık tekbir sesleriyle kesilen Güneş, ‘Sultan Fatih Geliyor. Ey arzu melun çocukları, ey Konstantine torunları, yutmayız biz bu oyunları, Muhammed Fatih geliyor’ dizelerini okuduktan sonra partiyi Osmanlı ruhuyla kurduklarını söyledi. Halka ‘can suyu’ vereceklerini ve ölü kalpleri dirilteceklerini öne süren Genel Başkan Dursun Güneş, şöyle dedi:

“Onların üzerindeki psikolojik baskıyı kaldıracağız. Teşkilatımızı arslanlarla kuracağız. Genel seçime kendimizi hazırlayacağız. Allah, devleti dilediğine verir, dilediğinden alır. Dilediğini aziz, dileğinin zelil kılar. Eğer Allah nasip ederse, adalet kılıcını masanın üstüne koyacağız ve keseceğiz, asacağız. Hani korktukları bir şey vardı ya, ‘kesip, asacaklar bunlar’ evet keseceğiz, asacağız. Osmanlı ruhu ile kesip, asacağız. İyi dinleyin ve yanlış yorumlamayın. Devlete kurşun sıkanı asacağız, devletin kasasına elini sokanın. elini keseceğiz. Tekke ve zaviyeleri kuracağız. Kuran kurslarını yeşerteceğiz, temiz toplum yetiştireceğiz. Bu siyaset kokmuş, çürümüştür. Bu siyaseti toplayıp çöp bidonuna atacağız.”

Genel Başkan Güneş, konuşmasının ardından  ‘Kalkın yiğitlerim kalkın’ ilahisini okurken, aralarında çocukların da bulunduğu 100 kadar partiliye tekbir sesleri arasında rozet taktı.

hak ve hakikat partisi

Comments

açar mı açamaz mı bilemem…bildğim tek şey Mustafa Kemal’in o dönemin heyhulası içinde hesap edemediği şey buydu işte…tekkeyi kapattın da tekkeye geleni ne yapmayı düşünüyorsun?

60 yaşında sakallı dinci adamlar o saatten sonra şeykspir okuyup beythofın mı dinleyecekti?

akla uygun olanı dindarla devleti barıştırmak ama birbirine karıştırmamaktı…toprağı bol olsun rahmetli Bülent Ecevit Atatürk’ün uygulamaya soktuğu şapka kanunu eleştirmişti..haklıydı eleştirmekte…

zira tozları halının altına süpür süpür nereye kadar…

ny.batteri dedi ki:

fantastico!

Bir cevap yazın