aman adanalı

Günlerdir, haftalardır beklediğimiz (ya da bize bekletilen) ADANALI dizisi başladı. Şöyle kovalamacalı, gerilimli heyecanlı bir dizi olsun dedik. Oktay Kaynarca iyi oyuncu ne de olsa. Zaten Kurtlar Vadisi ondan sonra tat vermemişti. Yıllar sonra da iyiler tarafında olacaktı. Dedik bakalım polis şiddeti ne kadar meşrulaştırılacak, dedik kesin bi sürü terörist imha edilecek felan (bunları derken de tabi dizi sektörünün anasına ağza alınmayacak laflar da ediyorduk)

Neyse efendim, ilk bölüm. Kötü dizilerden en kötüsünün ne kadar kötü olabileceğini tahmin bile edememişiz. Ulan her şey bir yana ağzına sıçtığım bir senarist filmin kötü adamını bir kızla tanıştırdı. Ama nasıl bir tanışma. Yarabbim sen bu diziyi dünyanın en kötü dizileri listesine koyma, beni koy. Hayır senaristi koy. Rabbim sen Adanalı dizisinin senaristini liseli bir zebaniyle beraber yak.

Her şey bir yana senaristin liseli takıntısı var. Ya da liseli sevgilisi var. Ya da senarist liseli. Filmin kötü karakteri bir kıza arabayla çarpıyor ve birbirlerine aşık olma boyutlarına geliyorlar. Hani çocukken bisikletle sokaklarda dolaşırsınız. Bir kaç sokak ötede dolaşırken aklınızda çocukça boş fikirler geçer. Kızları düşünüyorsunuzdur, pipinizi düşünüyorsunuzdur, başkalarının pipisini düşünüyorsunuzdur. Kankanız eğer kız olsaydı size verirmiydi diye düşünüyorsunuz ne bileyim bir oyun almışsınızdır ve bölümü nasıl geçeceğinizi düşünüyorsunuzdur. Aniden kafanıza bir top çarpar. Ama hayvan gibi çarpmıştır. Hışımla dönersiniz ve kafanızda dolaşan tüm pipileri, tüm oyunları ne bileyim tüm kızları topu atanın münasip tarafına sokmak istiyorsunuzdur. Döndünüzya karşınızda bir kız.

Aşk mı başlayacaktır yoksa? Kız zaten size aşık. Siz de aşık olacak mısınız? Kızın gözü çok mu güzeldir. Yok canım. Fantazi insanı mısınız? “Manyak mısın lan gerizekalı” der ve bisikletinize atlar gidersiniz.

Kıza aşık olursanız durumunuz çok fena. Senarist olur ve Adanalı dizisini çekersiniz. Buna başarı derseniz hayattaki tek başarınız bu olur.

Taha Eymir

Comments

ozlem dedi ki:

iyiki varsınız diyecektim. hem eğlendim , hem öğrendim. twitter da takibeniz olmak istiyorum. Ne varki, nick yokki? you may help me cause god is busy

Bir cevap yazın