a.c.a.b.

Atina’da cumartesi akşamı 16 yaşındaki bir gencin polisin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirmesinin ardından Yunanistan’ın pek çok kentinde başlayan ve hafta sonu boyunca devam eden protesto gösterilerinde yüzlerce işyeri, onlarca banka şubesi, kamu binası ve araçta ciddi maddi hasar meydana geldi.

Kendilerini “anarşist” ve “iktidar karşıtı” olarak tanımlayan grupların, Atina, Selanik, Yanya, Patra ile Girit adası başta olmak üzere birçok kentte yaptığı, yer yer polisle çatıştıkları protesto gösterilerinde, çok sayıda banka şubesi, işyeri, polis karakolu, kamu binası ve aracı ateşe vermelerinin ardından adeta savaş alanına dönen kentlerde bu sabah saatlerinde yaşam normale dönmeye başladı.

Atina İtfaiye ekiplerinden alınan ilk bilgilere göre Atina’da, yalnızca son 24 saatte 24 banka şubesi, 35 işyeri, 22 araç, 12 ev, 7 otobüs durağı, 63 çöp konteyneri, iktidardaki Yeni Demokrasi Partisi’nin (YDP) yerel yönetim bürosu kundaklandı.

Patra kentinde, bir banka şubesi, bir polis aracı, bir polis otoparkı, 4 özel araç, bir valilik aracı, 14 çöp konteyneri, Selanik’de 9 banka şubesi, Makedonya – Trakya Bakanlığı basın bürosu, 7 araç, 40 çöp konteyneri, Aristo Üniversitesi kantini, YDP bürosu, metro inşaat alanı ve bir motosikletin ateşe verildiği belirtildi.

Girit’in Kandiye kentinde ise bir valilik aracı, 8 çöp konteyneri, Kavala kentinde de YDP bürosu, polis merkezi pasaport işlemleri dairesinin yanı sıra kentin “Hrisupoli” semtinde de bir sınır nöbet noktasının ateşe verildiği kaydedildi.

verilen zararlar 15 yaşındaki o masum bedenin hiç bir şekilde karşılığı olamayacak fakat bir gerçek bir kez daha tüm çıplaklığıyla ortada;

all cops are bastards.

Comments

zattirizatzat dedi ki:

İstanbul’da oturanlar için bugün ( 9 kasım ) da ahali’de 16:00’da toplantı var.

Bir cevap yazın