444

444, bir çağrı notu gönderdiğim -kendim dahil !- 30 davetlinin 25’inden gelen olumlu yanıtla yola koyuldu ve gerçekleşti. Neden çıkış noktasına kitabın açılış sayfasında yeralan fotoğrafı seçtiğimi soranlar oldu, okurlardan da merak edenler çıkabilir : 2020 ilkyazı herkes için bir kader-kısmet kuyusunu açmıştı – dibindeki aynaya bakanlar farklı imgeler görecekti.

EB

enis batur vakti zamanında fanzin olarak yapmak istediğimiz, yapmaya başlayıp sonrasında üşendiğimiz bir fikri, sel geceyarısı kitapları üzerinden gerçekleştirmiş. bunun tabii ki üşengeçliği belirtmek dışında bir anlamı yok. pandemi sonrası, kuşları, kafesi ve beyaz tavşanı ile bir ayvalık sokağında çekilmiş bir kader-kısmetçinin fotoğraf üzerine 444 kelimelik metinler var karşımızda, aşağıdaki kadronun yazdığı. fazlasıyla samimi, fazlasıyla yeterli. tek bir gecede okuduk. umarım siz de öyle yaparsınız.

Şavkar Altınel – Emre Ayvaz – Enis Batur – Yiğit Bener – Çağlayan Çevik – Oğuz Demiralp – Armağan Ekici – Gültekin Emre – Tuncer Erdem – İsmail Ertürk – İpek Göldeli – İzzet Göldeli – Murat Gülsoy – Tarık Günersel – Nilüfer Güngörmüş – Nilüfer Kuyaş – Murat Menteş – Sevin Okyay – Nihat Özdal – Ali Özgür Özkarcı – Levent Şentürk – Fatma Tülin – Orçun Türkay – Ertuğ Uçar – Doğan Yarıcı

444
kolektif
düzenleyen: enis batur
sel yayıncılık
2020, 108 sayfa

Bir cevap yazın