2020 raporu ve 2021 reçeteniz

2019 raporunu okumak entersan oldu. yine bol bol kaos, saçmalık ve mevcut problemler üzerinden umutla sonlandırmışız. devam eden ve üzerine eklenenen sıkıntılar ile doğal olarak gelen karamsar bir bakış açısıyla bu umudun anlamsız olduğuna dair düşünceleriniz olabilir ama olumlu giden tarafların olduğunu da atlamamak gerekir. virüsün öğrettiği ve hatırlattığı şeyler, insan türünün doğaya uyumunun gerekliliğini – en azından farkındalığı – arttıracak gözüküyor. bilim ve teknolojinin ön planda olacağı, dinlerin ve saçma sapan otoriter rejimlerin ömürlerinin çok daha kısa olacağı her geçen gün belirginleşiyor. bütün yaşananlara rağmen hala sarmaşıkların arasından sızan bir ışık var. biz o ışığı daha belirginleştirmek için kendi çapamızda, bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz. haklılığın inandında ısrar ediyor, edeceğiz.

etilen olarak belirttiğimiz gibi artık bazı rakamlara dikkat etmiyoruz;

  • bu yazı ile birlikte toplamda 201 yazı yazmışız. geçen yıldan 5-6 yazı daha az ve bizce yeterli bir oran ve rakam. 2021’de biraz içerikler kıyıda köşede kalmış şeyleri paylaşmaya ve geçmişi hatırlatmaya odaklanabilir.
  • belki yaparız dediğimiz radyo yayınlarını elimizden geldiğince yaptık. altyapı ve telif sorunları nedeniyle çok başarılı olamadık ama podcast altyapısı ile az biraz düzenli bir 2021 olma ihtimali mevcut. en güzel diycey suda balık’a tekrar teşekkürler.
  • twitter / kendi halimizde, kısa kısa derdimizi anlatmaya çalışmaya devam ediyoruz. devam edecek
  • instagram / bir format çerçevesinde haftalık okumanız, dinlemeniz, izlemeniz, duvarınız, insanınız ve hatırlatmanız paylaşılıyor. umarız ilham veriyordur.
  • facebook / bir şekilde hala facebook hesabı olan bir kitle var, onları üzmemek için sadece yazıları paylaşıyoruz. umarız bunu daha az yapmak zorunda kalırız.
  • distro / başladık, paylaştık, durduk, bozduk. an itibariyle çalışmıyor. yeni yıl tamir listemiz içerisinde. fırsat ve vakit bulursak, fanzin arşivimizi buradan paylaşma niyetindeyiz. hak ettiği ilgiyi görmediğini düşünüyor ama takılmıyoruz.
  • bunun yanında açık çağrı ile duyurduğumuz gibi bir dergi projemiz var. beklediğimiz verim ile ilerlemediğini itiraf etmek zorundayız. 2021’de daha fazla vakit ayırma çabamız var ama söz veremiyoruz.

yapımda ve yayında emeği geçen herkese tek tek teşekkürler diyerek 2021’de devam etmek için hala yeterli sebebimiz var. 2021 yılı için yapmanız gerekenleri ise sizin için özetledik. reçetiniz biraz değişti;

itiraz et. kabullenme. sesini çıkar. umudunu kaybetme. araştır. diren. gülümse. vazgeçme. oku. takas yap. iste. topla. boşal. israf et. öp. kullan. ihtiyaç duy. izle. gör. ölme. içine çek. ara. ye. sipariş ver. nefes ver. borçlu ol. zevk al. sıç. ödünç ver. sarıl. tahrik et. küfret. dinle. hediye ver. bağır. sahip ol. taklit et. kazan. iç. seviş. anla. farkına var. mesafeni koru. itiraf et. isyan et. özle. gasp et. ödünç al. öde. hesapla. götür. baştan çıkart. savaşma. yaşa.

söz verdiğimiz gibi 2021 videomuz. yenilendi.

Comments

yemregulgen dedi ki:

heil etilen! (!)

Bir cevap yazın