2019 raporu ve 2020 reçeteniz

2018 sonunda malum duraklama devrimiz dolayısıyla yıl sonu raporu paylaşamamıştık. 2020 için bunu yapabiliyor olmak güzel. 2019 yılı bu coğrafya için çoğu yıl olduğu gibi karmaşık bir yıl oldu. genelde ilk seçim ve ertesinde yaşanan saçmalığın vaktimizi çaldığı, kadın cinayetlerinin maalesef ciddi yer kapladığı, adaletin artık sosyal medya aracılığıyla sağlandığı, toplumsal sosyal medya lincinin yeni normal olmaya başladığı bir yıl geçirdik, dünya iklim krizi dolayısıyla çalkalanırken yiye yiye bitiremeyen rant zombileri ülkede yeni felakatler yaratma çabalarını arttırdı. olumlu taraflardan bakıldığında ülke yenilmez/yıkılmaz diye nitelendiren grupların gayette yenilebileceğini tecrübe etti. umut tarafına artı yazıldı. umarız bireysel olarak her neredeyseniz sizin de olumlu ve umutlu taraflarınız bol olmuştur.

etilen olarak bir bakalım rakamlar ne olmuş dediğimizde;

  • bu yazı ile birlikte toplamda 206 yazı yazmışız. ilk 1-2 ay hareket olmadığından ortalamalara yakın bir rakam. daha ne olsun. bu dönemde yaklaşık 133.300 kişi, 178.234 kere siteyi ziyaret edip, 315.614 sayfa görüntülemiş. 2018 rakamlarının altında kalmışız ama yeni yeni toparlıyoruz.
  • radyo yayını yapmadık. keşke yapsaydık. belki yeni yılda yaparız.
  • twitter kısmı yaklaşık 560.000 izlenim almış, hesap sıfırdan başladığı için doğal diyoruz
  • instagram kısmı 1500 takipçiye ulaşmış. yine sıfırdan başladığımız için fena değil diyoruz.
  • facebook takipçileri 16500 civarında yerinde saymış. kitlelerin haklı sebeplerden terk ettiği platform için güzel diyoruz. keşke facebook üzerinden takip eden arkadaşlarda başka platformlara geçse biz de bıraksak.
  • yılın bizce en büyük yeniliği etilen distro oldu. önümüzdeki yıl içinde de haftada 1 güzellik paylaşmak ve distro’yu etilen dışına genişletmek gibi bir amacımız var. umarım başarırız.

yapımda ve yayında emeği geçen herkese tek tek teşekkürler diyerek 2020’de daha agresif devam etmek için yeterli sebebimiz var. 2020 yılı için yapmanız gerekenleri ise sizin için özetledik. buyrun reçetiniz;

itiraz et. kabullenme. sesini çıkar. umudunu kaybetme. araştır. diren. gülümse. vazgeçme. oku. takas yap. iste. topla. boşal. israf et. öp. kullan. ihtiyaç duy. izle. gör. ölme. içine çek. ara. ye. sipariş ver. nefes ver. borçlu ol. zevk al. sıç. ödünç ver. tahrik et. küfret. dinle. hediye ver. bağır. sahip ol. taklit et. kazan. iç. seviş. anla. farkına var. özle. gasp et. ödünç al. öde. hesapla. götür. baştan çıkart. savaşma. yaşa.

klasik videomuz ile sonlandıralım. 2020’de yenilik yaparız;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir