100 temelsiz eser

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 100 temel eser saçmalığına giren Tolstoylar, Turgenyevler, Dostoyevskiler, Ahmet Rasimler, Halide Edib Adıvarlar, Orhan Veliler, Kemal Tahir, Gustav Flaubertler, Cengiz Aytmatovlar, John Steinbeckler, Jack Londonlar vs. acaba bu listeden çıkmak için neler yapardı?

Bilinmez.

Ama bu listede bir Anayurt Oteli vardı ki eyvah eyvah! Tavayla kafasına vurarak öldürülen kediler, off köpek eşliğinde düzülen odacı kadınlar, gecikmeli ankara treniyle gelen kadınlar, intihar bölümü, iç çamaşıra bulaşan spermler. Zebercet’in kısa ve acılı hayatı (selamlar fatih akın) Bu roman veya bana göre uzunöykü hayatımı değiştirmiştir tek kelimeyle, çift kelimeyle ise bu değişim nerede bitecektir bilmiyorum?

Bu yüz temelsiz eser saçmalığından çıkarılan Anayurt Oteli adlı dehşet karanlık (zebercet vs .gregor samsa yazısı geliyor bu arada) başyapıt sinemaya da aktarılmıştı. İzlemedim hiç ama Zebercet rolünde Macit Koper oynamış (god bless wikipedia!). İzlemek isterim.

Milli Eğitim Bakanlığını bu kararındn dolayı kutluyor ve darısı listede ki diğer isimlerde diyorum.

Comments

yorumcu dedi ki:

Ben konuştum bakanlıkla yurtta sex shop fantezi ürünü fazlası varmış. Böyle böyle gençlerimizi ufaktan fantezili yetiştirip ellerindeki bu fazlayı yemeye çalışıyorlarmış. Sonra çıkartırlar artık.

survivor dedi ki:

noluyo lan burda

şarafsıııııııııız blaiiiiiiiir pırah dokanma o kitaba imansız kafiiiiiiiiiiir :) allah allah alllah..

not olayı:saçmala behçet..hayat saçma zati berberakis

ny.batteri dedi ki:

hahah olm blair a mail gönderelim “o kitaba abdestsiz dokunma lan ibiş” temalı. bu arada ben senin olayını anladım zaten de öyle sıkıntıdan saçmalıyorum :)

canımsım ben onu eleştirel bi şeyle şeyettim….dur lan yorum yazayım da gör hatta..hatta sen de yaz..hep beraber yazalım…ölmemeye çalışalım…veya boşver..ama yorum yazacağım şimdi…gör niyetimi behçet

ny.batteri dedi ki:

bence bütün bakanlıklar 100 er tane temel eser belirlemeli, onun haricindeki bütün kitaplar toplatılmalı.

ny.batteri dedi ki:

blair bile hergün düzenli olarak kuran okuyomuş sen bugün allah için ne yaptın? püü sana bi de utanmadan yazmışsın oraya :D

dur iki dakka reklam yapayım
http://www.koyusiyah.cm.to

kullanıcı yazı mazı gönderemiyor,can sıkıntısından kurdum işte

Bir cevap yazın